Пейнтбол в Шепетівці,   Славуті, Ізяславі!

Сценарії у пейнтболі

Захоплення прапора

Кількість команд: 2

Установки: необхідні 2 бази, 2 команди, по одному прапору на кожній базі.

Час гри зазвичай змінюється, все залежить від розміру майданчика, кількості граючих і укриттів і т.д.

 Всі гравці починають гру зі своїх баз (або з зазначених заздалегідь позицій), не можна переходити в інші позиції, до початку гри. Підбитий гравець повинен негайно покинути гру. Якщо гравця вибили в той момент, коли він ніс прапор, він повинен відразу кинути прапор або повісити його на будь-який найближчий об'єкт (не іншому гравцеві!). Гравці, яких вибили, не можуть вказувати словами чи рухами тіла, наміри або місце розташування противника. Гравець, який несе прапор повинен залишатися видимим весь час, прапор можна тримати в руці, надіти як пов'язку на плече або шию. Перемога: необхідно захопити прапор і донести його на свою базу.

TOP GUN

При цьому варіанті учасники розподіляються по всьому полю і починається "війна всіх проти всіх". Завдання даного варіанту гри - якомога довше протриматися на полі і не бути "вбитим". Переможцю присвоюється звання "Top Gun"

TOP GUN з прапором

Ті ж умови, що і для звичайного сценарію, проте додаються прапори, які розташовуються в різних частинах поля. Завдання гравців не тільки вразити максимальну кількість гравців, але й зібрати більше прапорів. Можна відбирати прапори у уражених гравців.

Атака і захист

Така модифікація гри "Захоплення прапора" виробляється тільки з однією базою і прапором, розташованим на ній. Команда захисників бази повинна перешкоджати нападаючим у захопленні прапора. Нападники перемагають у тому випадку, коли оволодіють прапором і забирають його на попередньо встановлене відстань від бази, команди, що захищається. Правила гри аналогічні варіанту "Захоплення прапора".

Захоплення прапора з пожвавленням

Дві команди, дві бази. Завдання - захопити прапор супротивника і принести його на свою базу. При цьому від стандартного сценарію гра відрізняється тим, що уражений гравець не виходить з поля, а чекає будь-якого гравця своєї команди. Той може його "оживити". При цьому ураженому не можна стояти, стріляти, кричати або іншим чином привертати до себе увагу. Якщо ж першою до ураженого гравця доторкнеться супротивник, то уражену зобов'язаний вийти з поля. Завдання - захопити прапор супротивника і принести його на свою базу.

Живі і мертві

Дві команди, дві бази. Завдання - захопити прапор супротивника і принести його на свою базу. При цьому від стандартного сценарію гра відрізняється тим, що уражений гравець не виходить з поля, а чекає будь-якого гравця своєї команди. Той може його "оживити". При цьому ураженому не можна стояти, стріляти, кричати або іншим чином привертати до себе увагу. Якщо ж першою до ураженого гравця доторкнеться супротивник, то уражену зобов'язаний вийти з поля.

Прапор на стежці

Час гри 10-15 хвилин. Кількість граючих від 4 до 20 осіб. На полі позначається стежка з двома базами на кінцях. Прапор розташовується на центрі стежки. Завдання команди: занести прапор на свою базу, проте прапор під час переміщення не повинен залишати стежку. Тобто якщо гравець з прапором потрапив під обстріл, то він повинен залишити прапор на стежці і сховатися за укриття.

Футбол

Цей різновид гри увазі наявність тільки одного прапора в центрі поля. Кожна команда стартує на однаковій відстані від прапора. Мета гри: захопити прапор і рухаючись через ряди супротивника поставити прапор на його базі. Це як у футболі рухатися до воріт, які вони захищають.

Утримати форт

Гравці діляться на дві рівні команди. Гра починаються в рівновіддалених базах в області поля від загальної мети (наприклад, форт) Кожна команда намагатиметься захоплювати і утримати мету протягом обумовленого часу (7-10 хв.).

Захоплення форту

Гравці діляться на дві команди. Одна, з меншою кількістю осіб але, як правило, з більш досвідченими гравцями і великою кількістю куль, займає оборонну позицію у зміцненні (форте). Друга, з великою кількістю гравців, намагається захопити форт або заздалегідь обумовлену мету біля зміцнення (підняття прапора своєї команди, розмінування бомби, порятунок заручників, або т.п.) за певний час (10-15 хв) Уражені залишають поле бою до кінця гри (як варіант, вступають назад в гру тільки гравці нападаючої команди, відсидівши 3-5 хв. у морзі).

Стінка на стінку

Це - дуже популярна і проста різновид пейнтбола. Обидві команди намагаються вибити гравців команди суперників. Та з команд, яка перша опиниться в повному складі "поза грою", і програла.

Американський футбол

У цьому варіанті гри використовується лише один прапор у центрі ігрового поля (у форті). Обидві команди стартують, перебуваючи на рівному віддаленні від прапора. Мета цієї гри - захопити прапор, пронести його через ряди супротивника і поставити над його базою.

Лисиці і гончаки

Це - ще один варіант гри на поразку, який має різні назви в різних країнах - "Поліцейські і злодії", "Козаки і розбійники" і т.д. Два або три гравці переслідуються іншими учасниками гри. Команда "лисиць" отримує фору та залишає вихідну позицію раніше за інших. Звичайно як "лисиць" має сенс вибирати досвідчених пейнтболістов. Це робить більш напруженою і захоплюючою всю гру. Переможцем вважається "вижила" команда (у якій залишається хоча б один "не помічений" гравець). Час гри - 15 - 20 хвилин.

Камікадзе

Дві команди. Терористи і захисники. Кожен терорист є камікадзе. Якщо хоча б один з камікадзе доторкнеться до "бомби", вона вважається знищеною. Можлива невелика перевага на користь захисників.

Дуель

Два гравці з'ясовують між собою стосунки.

Команди: 2 гравця - дуелянти, третій - суддя.

Установки: вільна територія, необхідно щоб обидва гравці могли зробити по 10 кроків.

Обидва гравці стоять спина до спини. Суддя стоїть збоку на відстані 3 метрів. Гравці озброєні пістолетами. У пістолети заряджені всього по одній кулі. Не повинно бути жодного зайвого кулі. Все вирішується одним пострілом. Суддя каже: "Отже панове, це справа честі. Ви зробите по 10 кроків по моїй команді, потім повернетесь і вистрілите." Якщо хтось з вас повернеться раніше, ніж я скажу "десять", мені доведеться його вбити. Далі дуелянти розходяться в сторони на рахунок судді, повертаються і стріляють. Поразка зараховується в тому випадку, якщо кулька потрапила в супротивника і розколовся. Гравці не повинні сходити в сторону або лягати, дозволяється тільки встати на коліно.

Перемога: перемагає той, кого не вибито.

Порятунок заручника

Одна людина заручник. Перша команда (спецназ) намагається звільнити заручника, тоді як інша команда (терористи) намагається запобігти порятунку. Заручник може тікати, але в цьому випадку він може бути застрелений гравцями з команди терористів якщо він перетне допустиму зону. Заручник не озброєний, але зобов'язаний носити захисну маску. Гра закінчується, якщо заручник застрелений, або якщо спецназ звільняє заручника і доводить його до заздалегідь обумовленого місця.

Охорона президента

Президент один. Друга команда позбавлена цієї ознаки істинно демократичного суспільства і складається суцільно з терористів. Терористів, як правило, менше. Команда програє і гра закінчується в той момент, коли її президент виявляється ураженим, причому враховуються тільки попадання в голову. Під час гри президент повинен бути добре помітний. Для цього на нього надягають залежно від пори року червону бейсболку або вушанку. В принципі в цю гру можуть грати вдвох два президента, але бажано, щоб у кожній команді було не менше п'яти гравців.

Конвой

Дві команди. Завдання першої пройти по маршруту і вижити. Співвідношення 5 до 3.

Партизани

Кілька людей йдуть до лісу і маскуються. Завдання інших (більшості) - знайти і знешкодити.

Хижаки

Чотири «хижака» ховаються в лісі, а решта гравців команди повинні їх знайти. Якщо «хижака» вражають, він вибуває з гри. Але якщо «хижак» вражає «здобич», то вона стає новим «хижаком». Таким чином, якщо мета гри для «хижаків» - збільшити свою кількість, то для «здобичі» - вразити всіх «хижаків».

Воскресіння

Цей варіант пейнтбола можна комбінувати з будь-яким іншим. "Вражений" гравець може повернутися на свою "базу" або на інше обумовлене місце, видалити кольорову "пляму" ("мітку") і знову увійде в гру. Рекомендовано тактика: просто відтягували і не витрачайте час в "перервах на загробне життя"!

Відморожені "п'ятнашки"

Ще один сценарій захоплення прапора. Якщо вас вразили, товариш по команді може повернути вас у гру, заплямувавши вас. Через деякий час гра стає смішною. Вам потрібно обороняти і захищати уражених гравців, щоб їх друзі не заплямували їх.

Поміркуємо на трьох

Гравці розбиваються на трійки, завдання - захопити центральний прапор. При цьому всі уражені збираються в єдиній зоні ураження. Якщо в зоні ураження виявляється вся команда (3 особи), то вони під наглядом судді стартують знову, і продовжують грати далі.

Термінатор

Цей сценарій - відмінний спосіб завершити день. У кількох «термінаторів» (2-3-х) на грудях є знак «X». Щоб вразити їх, ви повинні потрапити прямо в центр «X» або в спину. Термінатори намагаються вразити інших гравців.

Трофеями війни

У кожного гравця на руці є пов'язка. Коли ви вражаєте гравця, ви знімаєте його нарукавну пов'язку. Після закінчення гри той, хто набрав найбільшу кількість пов'язок, перемагає.