Пейнтбол в Шепетівці,   Славуті, Ізяславі!

Про пейнтбол

Версій виникнення пейнтболу багато.

Є правдоподібні (1981 році - ЦРУ для тренувань спецпідрозділів), історичні (1943 р - фашистська Німеччина), древні - 18 сторіччя «Французький» Алжир, цікаві: Ковбої мітили фарбою дерева або худобу і вирішили, а чому б не зіграти у гру.

І перша гра була некомандних, а кожен за себе. Переміг той хто краще сховався і жодного разу не вистрілив ... Але не це важливо, а те, що пейнтбол з'явився і сформувався в декількох різновидах: він хороший як дозвілля, він гарний як спорт.

В Україні пейнтбол визнаний як вид спорту ще в 1994 році, а з 2008 року є результати і досягнення на європейському та світовому рівні, і серед неолімпійських видів спорту саме роботу Федерації пейнтболу України ставлять у приклад багатьом іншим видам спорту.

Як і в будь-якому іншому виді спорту, найбільша кількість граючих в пейнтбол складають пересічні громадяни країни, які розглядають пейнтбол як відпочинок, розвага, активне проведення свого вільного часу на свіжому повітрі.

З кожним роком в Україні збільшується як кількість пейнтбольних клубів, так і кількість людей які зіграли в цю чудову гру.

Що таке пейнтбол?

Пейнтбол - технічна спортивна гра з розряду екстремальних, що імітує швидкоплинні вогневі контакти на обмеженому просторі. Для такої імітації використовується спеціальний пневматичний пристрій (маркер) і желатинові кульки з фарбою. Ігри проводяться на лісових або відкритих полях, приміщеннях, з природними або штучними перешкодами і укриттями. Розрізняють пейнтбол як вид відпочинку - для всіх бажаючих, як спосіб тренування - для охоронців, поліцейських або спецназу і як спорт - для турнірних команд. Поодинці або командою (від 3-х і більше осіб), за різними сценаріями у присутності суддів. Гра зазвичай триває до 20 хвилин, за ігровий день можна встигнути зіграти 10-15 разів.

Хто може грати у пейнтбол?

Будь-яка доросла людина або дитина з 12-ти річного віку у присутності батьків або за наявності їх письмового дозволу, оскільки гра зв'язана з певними фізичними навантаженнями.

Чи це безпечно?

Пейнтбол як спорт безпечніше тенісу, футболу і гольфу (за оцінками американських страхових компаній). По-перше, всі знаходяться в зоні, де можлива стрільба, зобов'язані носити захисні МАСКИ. По-друге, маркери регулюються так, щоб швидкість вильоту кульки не перевищувала 90 метрів в секунду, при цьому навіть при невдалому попаданні максимум неприємностей - це синяк. У третіх, перед грою завжди проводиться інструктаж з техніки безпеки. У четвертих, на полі присутні судді, які забезпечують безпеку гравця в нештатних ситуаціях. У пейнтболі не існує яких-небудь специфічних небезпек, але це спорт, і, як в будь-якому спорті, тут можливі травми - все залежить від вашої власної обережності і дотримання правил.

Що таке маркер?

Спеціальний пневматичний пристрій, що працює на стисненому атмосферному газі - вуглекислоті, азоті або повітрі. За принципом дії поділяються на помпові (звів-вистрілив), напівавтоматичні (натиснув-вистрілив) і автоматичні. Маркери проводяться в Америці, Канаді, Англії, Чехії (були спроби і в Росії).

З чого зроблені кульки?

Зазвичай кульки виготовляють ті ж фабрики, які роблять лікарські капсули. Кулька має оболонку з желатину і наповнення з нетоксичної водорозчинної фарби на рослинній основі. Оболонка крихка і легко розколюється при ударі об будь-яку перешкоду, залишаючи на нім пляму фарби. Фарба на смак неприємна, але абсолютно нешкідлива.

Змивається фарба?

Оскільки фарба водорозчинна, з одягу її легко стерти вологою ганчіркою і ще легше відіпрати. Фарба на стінах або деревах змивається першим дощем.

Що одягнути на себе?

У пейнтбол можна грати в будь-якому одязі, придатному для походу в ліс, бажано темних тонів. В ідеалі потрібно мати комплект камуфляжу - куртку і штани. На ноги при грі на природі краще всього одягати високі кросівки з глибоким протектором, при грі на твердому покритті - просто високі кросівки. Дуже корисно носити головний убір -  бейсболку, бандану і т.п.

Допускаються глядачі на ігри?

Так, якщо вони виконують правила безпеки - знаходяться в захищеному від попадань місці або одягають маски. За згодою суддівської бригади і гравців, на поле можуть бути допущені фотографи і відеооператори в масках.